Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Stan New Olympia – Stan znajdujący się na wschodnim wybrzeżu Neokontynentu. Graniczący na północy z Capital District oraz State of New Tropico. Największym miastem stanu jest New Olympia, będąca również jego stolicą od 1745. Stan New Olympia dzieli się na 17 Commonwealth (czyt. Wspólnoty): Old Olympia, Whiteoak, Oakhill, Liberburg, Blackoak, Kingslay, Milton, Hammerburg, Lakehill, Oldtown, Flowerhill, New Port, Apache, Little Olympia, Smallvilage, Oldclock, New Amsterdam oraz wydzielonym miastem metropolitalnym New Olympia.

State of New Olympia z racji swego położenia i ukształtowania uchodzi za bardziej postępowe oblicze Konfederacji, nie tylko kulturowe ale także biznesowe. Od początku istnienia to kolonii, a następnie stanu mocno rozwijał się przemysł związany z morzem – szkutnictwo, transport morski ale także rolniczy – zwłaszcza tereny położone w głębi stanu, choć stanowi to niewielki procent całości produkcyjnej całej Konfederacji i skupione jest wokół przemysłu tytoniowego.

W stanie New Olympia powstają filie wielu zagranicznych i krajowych firm chcących zaistnieć na rynku arkadyjskim bądź międzynarodowym. W ostatnich latach rozwijał się również transport lotniczy, goniąc swojego starszego morskiego brata. New Olympia to również stan gdzie znajduje się giełda papierów wartościowych i przedstawicielstwa wszelakich banków. State of New Olympia to również jeden z największych hubów transportowych w Arcadii. To miejsce gdzie kwitnie sztuka i kultura, a turyści oszołomieni bogatym życiem chętnie wracają w ten zakątek kontynentu. Do najstarszej uczelni wyższych należą: State University of International Relations, Maritime University of Olympia.