Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Arcadia to mikronacja położona na Neokontynencie, granicząca jedynie z obszarami bez przynależności państwowej, czyli tzw. Dzikim Zachodem. Stolicą Arcadii jest New Neocity. Arcadia liczy około 50 milionów mieszkańców i zajmuje powierzchnię 3.015.000 km2. Walutą jest wampum arkadyjski, który dzieli się na 100 dentali. Ponieważ funkcjonuje również fort jako wspólna waluta państw informatycznie osadzonych na stronie i forum Bastion – to przelicznik wampumów arkadyjskich na forty wynosi 1 do 1.

Arcadia jest republiką, powstałą 8 kwietnia 2024 r. Państwo nawiązuje także do działającej na Neokontynencie w latach 10. Neokontynentalnej Unii Państw Integracyjne Autonomicznych (NUPIA).

Kraj ten słynie z pięknych krajobrazów, dzikiej przyrody, demokracji oraz wolności. Arcadia jest młodą mikronacją, która postawiła sobie za cel budowę państwa prawdziwie demokratycznego, w którym każdy obywatel będzie szanowany, a jego dokonania doceniane. Każdy stan cieszy się szeroką autonomią, a każdy obywatel licznymi swobodami.

Kultura Arcadii jest bardzo zróżnicowana. Została w dużym stopniu kształtowana przez fale imigrantów, zwłaszcza z Suderlandu, którzy przynieśli ze sobą swoje tradycje, które wymieszały i wyewoluowały w oryginalnym kierunku. Umysłowość Arcadyjczyków ukształtowała się w oparciu wartości takie jak wolność, indywidualizm i przedsiębiorczość. Kultura Arcadii , jako młodego państwa, opiera się na osiągnięciach w dziedzinie filmu, muzyki, literatury popularnej, mody i technologii.

Gospodarka Arcadii dynamicznie się rozwija. Silny jest sektor usług, przemysł motoryzacyjnych oraz branża IT. Kraj ten jest ważnym członkiem Bastionu Pollin.